Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_default_packages' not found or invalid function name in /www/h/y/u61603/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_init_targeted_link_rel_filters' not found or invalid function name in /www/h/y/u61603/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_schedule_delete_old_privacy_export_files' not found or invalid function name in /www/h/y/u61603/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
A-Trade Finance, hypotéky, pôžičky, oddlženie, konsolidácie, exekúcie, dražby, zakladanie s.r.o., virtuálne sídlo Košice » Správa dlhu – najväčší podvod
Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_common_block_scripts_and_styles' not found or invalid function name in /www/h/y/u61603/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Správa dlhu – najväčší podvod


Čo je to správa dlhov ?

.

Jednoducho povedané je to jeden z najväčších PODVODOV !!!! Priblížime si to na príklade.

.

Máte mesačné splátky svojich dlhov ( napr. úverov ) vo výške napr. 600,- €. Prídete do takzvanej oddlžovacej spoločnosti, kde Vás presvedčia, aby ste neplatili viac svoje splátky, ale uzavreli s nimi zmluvu ( zmluva o správe dlhov ), kde budete platiť oddlžovacej spoločnosti len 300,- € a oni Vaše dlhy za Vás vyriešia. Na prvý pohľad je to vynikajúca možnosť, ale keď si to rozoberieme je to jednoznačný PODVOD.

.

Čo sa deje po uzavretí zmluvy s oddlžovacou spoločnosťou. V prvom rade niekoľko splátok, ktoré zaplatíte oddlžovacej spoločnosti ide na ich poplatky ( ak budete pozorne čítať zmluvu tak to tam nájdete ). Ďalšie poplatky sú za to, že zvyšné splátky budú rozposielať v pomerných čiastkach Vašim veriteľom ( jedná sa od 15% a viac z každej splátky ). To samozrejme nie je koniec poplatkom. Ďalšie poplatky sú za to, že napíšu výzvy Vašim veriteľom ( cca 100,- € za výzvu, alebo telefonát ) sú to predtlačené tlačivá, kde doplnia len Vaše meno a meno Vášho veriteľa ( nerobí to žiadny právnik ). Poplatok si strhnú zo splátky ktorú ste im poslali. ( tieto výzvy sú nezmyselné, nakoľko veritelia ich návrhy odmietajú, nakoľko nemajú oporu v žiadnom zákone )

.

To znamená, že miesto napr. 600,- € ktoré ste mali platiť svojim veriteľom ( bankám, nebankovým spoločnostiam a pod. ) platíte napr. 300,- € takzvanej oddlžovacej spoločnosti, ktorá si Väčšiu časť peňazí necháva ( ako odmenu, poplatky…. ). Vašim veriteľom ( bankám, nebankovým spoločnostiam a pod. ) oddlžovacia spoločnosť posiela len minimum z tých 300,- € ktoré jej zaplatíte.

.

Aký je dôsledok ?

.

Vaše dlhy sa navyšujú, veritelia Vám zosplatnia úvery ( to znamená, že budú žiadať okamžité zaplatenie celej čiastky ). Ďalej to pokračuje návrhmi na platobné rozkazyexekúciami.

.

Jeden zo sľubov oddlžovacích spoločností je, že ich právnik Vás bude zastupovať a pod. Je potrebné si všimnúť, že žiadna oddlžovacia spoločnosť nemá oprávnenie poskytovať právne služby ( musela by mať zodpovedného zástupcu – advokáta zapísaného v zozname advokátov ). V prípade ak sa ohradzujú, že majú zmluvných právnikov ( o čom síce pochybujem, nakoľko doteraz v recenziách všetci ich klienti uvádzajú, že na súde sa museli zastupovať sami ), je lacnejšie a efektívnejšie sa obrátiť priamo na právnika, ktorý sa zaoberá spotrebiteľskými spormi. ( Väčšinou je tam zhodnotenie Vašej zmluvy bezplatné a poplatok za spísanie návrhu na súd je minimálny )

.

Na internete, je množstvo negatívnych skúseností s oddlžovacími spoločnosťami ( pozitívne ohlasy, ktorých je len zopár si píšu sami ). Otázkou je prečo je toľko ľudí, ktorý sa aj napriek týmto skúsenostiam dajú oklamať.

.

Posledným podvodom, je tzv. kalkulačka osobného bankrotu. Tu Vám oddlžovacia spoločnosť vypočíta, koľko sa Vám odpustí v Vášho dlhu v prípade ak vyhlásite osobný bankrot.

 

Tento výpočet je len reklamným ťahom a je nereálny. Podľa aktuálneho zákona výšku ktorú bude povinný dlžník zaplatiť každý rok počas skúšobného obdobia určuje subjektívne sudca v rozmedzí 30-70% Vášho príjmu.

V súčasnosti je návrh novely zákona č. 7/2005 Z.z. v týkajúci sa osobného bankrotu.

V novele zákona sa počíta s dvoma spôsobmi oddlženia:

.

  • konkurzom – predajom majetku
  • určením splátkového kalendára

.

V prípade schválenia novely zákona bude pri návrhu na určenie splátkového kalendára ustanovený správca, ktorý vypočíta výšku splátky ( samozrejme v prvom rade posúdi či je to vôbec možné ). Novela zákona počíta s určitými pohľadávkami, ktoré nebudú spadať pod oddĺženie ( napr. výživné na dieťa a pod. ).

Ďalej uspokojenie pohľadávky veriteľa pri určení splátkového kalendára nebude môcť byť nižšie ako by bolo v konkurze ( t.j. v prípade speňaženia dlžníkovho majetku ).

A tu je zase potrebné upozorniť na skutočnosť, že veriteľ takéto rozhodnutie o určení splátkového kalendára, alebo o konkurze bude môcť napadnúť napríklad z dôvodu nepoctivého zámeru dlžníka a ak uspeje oddlženie sa zruší.

 Na osobný bankrot je potrebné sa pripraviť, aby bol schválený súdom a aby ho veritelia nenapadli.


Autor článku:

Ing. Marek Novák

A-Trade Finance s.r.o.

email: marek.novak@hypoteky-pozicky.sk

tel: 055/622 64 04

 

20.11.2016

 
.

Pocitadlo.sk